Liverpool zdecyduje się na kupno Thiago Alcantary. Angielski klub czeka na zakończenie Ligi Mistrzów
21.08.2020

Według informacji “The Independent”, Thiago Alcantara ostatecznie trafi do Liverpoolu. Angielski klub wkroczy do gry o pozyskanie środkowego pomocnika tuż po zakończeniu finału Ligi Mistrzów. 

Reprezentant Hiszpanii na ten moment koncentruje się na niedzielnym spotkaniu. Bayern Monachium w finale Champions League zmierzy się z Paris Saint-Germain.

Cel transferowy numer jeden

Od dłuższego czasu w mediach możemy usłyszeć, że dla Liverpoolu kluczowym transferem jest właśnie kupno Thiago Alcantary. Problematyczną kwestią był jednak koszt takiej transakcji. Klub z Anfield mocno ucierpiał pod względem finansowym podczas przerwy w rozgrywkach spowodowanej pandemią koronawirusa. Przychody okazały się znacznie mniejsze od zakładanych, co w znaczący sposób wpłynęło na politykę transferową klubu. To m.in. z tego powodu na Anfield nie trafił Timo Werner. Teraz jednak wydaje się, że Liverpool wygrzebie z kieszeni odpowiednią kwotę, aby zakupić Thiago Alcantarę. I tak nie będzie ona zbyt wygórowana. Piłkarzowi kontrakt z Bayernem wygasa bowiem w 2021 roku.

Poszukiwanie nowych wyzwań

Hiszpan trafił do stolicy Bawarii latem 2013 roku po średnio udanej karierze w barwach Barcelony. Thiago od razu wkomponował się w tryby nowej maszyny. Piłkarz po spędzeniu w Bayernie siedmiu lat, postanowił poszukać nowych wyzwań i zmienić otoczenie. Idealnym ukoronowaniem kariery w Niemczech byłoby sięgnięcie z drużyną po puchar Ligi Mistrzów.