Fortuna 1. Liga: Marcin Janicki pozostaje prezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej
26.08.2020

Oficjalna strona internetowa 1. Ligi poinformowała o tym, że prezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej pozostaje Marcin Janicki. W skład zarządu weszło także dwóch wiceprezesów. Są nimi Leszek Bartnicki oraz Wojciech Kowalewski.

Fortuna 1. Liga jeszcze nie wystartowała w sezonie 2020/2021, jednak poznaliśmy skład nowego zarządu Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Bez zmian na stanowisku prezesa

Jeśli chodzi o najważniejszą funkcję, tutaj zmian nie ma. W dalszym ciągu prezesem pozostaje Marcin Janicki, który rozpoczął swoją pracę na tym stanowisku w 2019 roku, zastępując Martynę Pajączek. Janicki związany jest z 1. Ligą od 2016 roku, najpierw będąc pełnomocnikiem zarządu do spraw sponsoringu, a następnie pełniąc funkcję wspomnianego prezesa. W skład zarządu weszło dwóch wiceprezesów. Są nimi Leszek Bartnicki z GKS-u Tychy oraz Wojciech Kowalewski ze Stomilu Olsztyn.

Inwestycje

“Podczas ostatniego roku, Pierwsza Liga Piłkarska pozyskała m.in. producenta oficjalnej piłki, firmę SELECT. W tym czasie udało się również przedłużyć umowę z telewizją Polsat Sport na kolejne trzy sezony. Partner telewizyjny ponadto zwiększył liczbę transmisji i teraz z każdej kolejki pokazywane są trzy spotkania na żywo, które są wzbogacone o statystyki dostarczane przez firmę STATSCORE. Ciągle rozwija się także współpraca ze sponsorem tytularnym firmą Fortuna online zakłady bukmacherskie.” – możemy przeczytać w komunikacie na oficjalnej stronie 1. Ligi.

Fot. PZPN