Rośnie kolejny talent w drużynie Lecha Poznań! Filip Szymczak ze świetną zmianą

27.08.2020

Lech Poznań potwierdził swoją wyższość nad rywalem. Drużyna prowadzona przez Dariusza Żurawia pokonała łotewski klub Valmiera FC w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy. „Kolejorz” wygrał na własnym stadionie 3:0.

Przed spotkaniem znaliśmy wyniki reszty polskich drużyn w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Piast Gliwice ku zaskoczeniu wielu kibiców okazał się lepszy na wyjeździe od Dynama Mińsk. Z drugiej strony Cracovia nie sprawiła niespodzianki i przegrała ze szwedzkim Malmö FF.

Świetna zmiana

Filip Szymczak pojawił się na murawie w 84. minucie, zmieniając na boisku Mikaela Ishaka, który okazał się bezsprzecznym bohaterem spotkania. Szwed zdobył dwie bramki, jednak jego zmiennik także popisał się trafieniem. Już cztery minuty po wejściu na murawę Szymczak strzelił gola. Jóźwiak prowadząc piłkę, podał ją do wbiegającego w pole karne napastnika, który pewnie wykończył sytuację. Tym samym młody zawodnik ustalił wynik spotkania.

Wielki talent

Niewątpliwie Filip Szymczak jest kolejnym świetnym produktem Akademii Lecha Poznań. W kwietniu tego roku piłkarz przedłużył kontrakt z drużyną „Kolejorza” do końca czerwca 2022 roku. Debiutanckie trafienie w pierwszym zespole zanotował w spotkaniu 1/32 finału Pucharu Polski, gdzie Lech Poznań na wyjeździe mierzył się z Odrą Opole. Szymczak także wtedy zmienił Ishaka i popisał się premierowym golem.

Źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka