Drugie zwycięstwo Śląska Wrocław. Świetny występ Roberta Picha

29.08.2020

Śląsk Wrocław zanotował drugie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach ekstraklasy. Podopieczni Vitezslava Lavicki pokonali na wyjeździe Wisłę Kraków 3:1.

Bohaterem spotkania został Robert Pich. 31-letni Słowak zdobył dla swojej drużyny dwie bramki.

Przebieg meczu

Pich otworzył wynik meczu w 17. minucie. Po faulu w polu karnym na Mateuszu Praszeliku, sędzia Szymon Marciniak podyktował jedenastkę, którą Słowak zamienił na bramkę. W końcówce pierwszej połowy do siatki trafił Mariusz Pawelec. Na nieszczęście dla piłkarzy i kibiców Śląska, był to gol samobójczy.

Prowadzenie ekipie gości dał ponownie Robert Pich. W 75. minucie po świetnym podaniu Praszelika, Słowak minął bramkarza Wisły i skierował piłkę do pustej bramki. Niespełna dziesięć minut później Pich został sfaulowany w polu karnym przez Lukasa Klemenza. Drugi rzut karny dla Śląska w meczu wykorzystał tym razem Waldemar Sobota. Tym samym wrocławianie pokonali na wyjeździe Wisłę 3:1.

Śląsk po dwóch kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów. Wisła natomiast zgromadziła ledwie jedno oczko. Po przerwie reprezentacyjnej piłkarze z Wrocławia podejmą na własnym stadionie Lecha Poznań. „Biała Gwiazda” zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:3 (1:1)

0:1 – Robert Pich 17′

1:1 – Mariusz Pawelec (samobójcza) 40′

1:2 – Robert Pich 75′

1:3 – Waldemar Sobota 85′

Wisła: Lis – Sadlok. Klemenz, Janicki, Szot (85′ Burliga), Basha, Zhukov (85′ Buksa), Yeboah (74′ Silva), Błaszczykowski, Savić (66′ Mak), Beqiraj

Śląsk: Putnocky – Celeban, Puerto, Golla, Pawelec, Łabojko, Sobota, Musonda (58′ Samiec-Talar), Praszelik (84′ Pałaszewski), Pich (91′ Bargiel), Piasecki (57′ Scalet)