FC Barcelona wyprzedaje zawodników za bezcen. Ivan Rakitić wraca do Sevilli

01.09.2020

Sevilla i Barcelona doszły do porozumienia w sprawie sprzedaży Ivana Rakiticia. Piłkarz trafił do swojego byłego klubu za 1,5 miliona euro + dziewięć milionów zmiennych. 

Pożegnanie Ivana Rakiticia

FC Barcelona za pomocą oficjalnych kont na social mediach pożegnała Ivana Rakiticia.


W najbliższą środę o godzinie 11 odbędzie się ceremonia pożegnalna i konferencja prasowa, w której Chorwat będzie uczestniczył w sposób zdalny.

Wielka przygoda

Ivan Rakitić żegna się z Barceloną jako zwycięzca. W sześć lat bowiem w barwach Blaugrany wygrał aż 13 trofeów: cztery mistrzostwa Hiszpanii, jedną Ligę Mistrzów, cztery Puchary Króla, klubowe mistrzostwo świata, Superpuchar Europy i dwa Superpuchary Hiszpanii.

W trakcie wspomnianych sześciu lat Chorwat w najlepszej formie był za kadencji Luisa Enrique, gdzie odgrywał jedną z pierwszoplanowych ról na boisku. To dzięki niemu maszyna Lucho była zbilansowana w środku pola i ataku. Rakić zdaniem byłego już trenera Barcelony był jednym z najinteligentniejszych piłkarzy, z jakimi miał okazję pracować.

Interes dla Sevilli

Trudno polemizować z tym, że Sevilla dokonała idealnego transferu. Pozyskała legendę klubu niemal za darmo, bo czym w dzisiejszych czasach jest 1,5 miliona euro? Jasne, Rakitić ma 32 lata, ale nadal przez trzy lata może być jedną z wiodących postaci w całej lidze.

Błąd Barcleony polega na tym, że po raz kolejny spóźniła się ze sprzedażą swojego gracza. Gdyby sprzedała Rakiticia rok lub dwa temu, z całą pewnością otrzymałaby za niego większą kwotę. A żadną tajemnicą nie jest, że Chorwat w dwóch ostatnich sezonach i tak więcej wadził, niż pomagał.