Jerzy Brzęczek: „Jestem zadowolony, jeśli chodzi o zachowanie taktyczne”

05.09.2020

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią 0:1 po bezbarwnym meczu. Mimo to, selekcjoner Jerzy Brzęczek wyznał, że jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Wyraźna przewaga Holandii

Mecz z Holandią w ramach Ligi Narodów był dla polskiej kadry pierwszym od listopada. Dlatego postawa “Biało-czerwonych” była traktowana przed meczem jako niewiadoma. Holendrzy byli faworytami – ze względu na przewagę własnego stadionu. Większość ekspertów z Polski i Holandii spodziewała się jednak wyrównanego meczu.

Jak się okazało, spotkanie było dość jednostronne. Wskazuje na to choćby statystyka strzałów – Polacy oddali zaledwie dwa, w tym jeden celny. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną 1:0 Holandii, chociaż można było odnieść wrażenie, że to był najniższy wymiar kary dla reprezentacji Polski.

Jerzy Brzęczek widzi pozytywy

Selekcjoner kadry Jerzy Brzęczek był jednak nieco innego zdania.

Myślę, że patrząc na przeciwnika i okres, jeśli chodzi o zachowanie taktyczne i nasze poruszanie się, jestem zadowolony – wyznał selekcjoner w rozmowie dla TVP Sport.

Poza tym przyznał, że reprezentacja Polski w tym meczu nie mogła w tym meczu zbyt wiele zrobić. Dodał również, że zdawał sobie sprawę z tego, że jego podopieczni nie stworzą zbyt wielu sytuacji.

Reprezentacja Polski przegrała przed wyjściem na boisko?

No cóż, Jerzemu Brzęczkowi w tej wypowiedzi na pewno nie można odmówić szczerości. Tylko należy się zastanowić, czy to przypadkiem nie on odpowiada za to, by piłkarze grali nieco odważniej w ofensywie.

Fot. YouTube