Oskar Nowak zadebiutował w spotkaniu z Realem Madryt

15.09.2020

Oskar Nowak zagrał swój pierwszy mecz w zespole Getafe. Piłkarz wystąpił w meczu towarzyskim przeciwko Realowi Madryt, przegranym przez jego zespół 0:6.

Zaskakujący transfer do Hiszpanii

19-latek w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu trafił z Błękitnych Stargard do Wigier Suwałki. W pierwszej drużynie późniejszego spadkowicza młody obrońca wystąpił w pięciu spotkaniach.

Jak widać, to wystarczyło, by zagraniczni skauci zwrócili na niego uwagę. Oskar Nowak pod koniec sierpnia powędrował bowiem do Getafe. Chociaż docelowo jest piłkarzem rezerw występujących w Segunda Division B, w ostatnim czasie trenował z pierwszą drużyną.

Debiut w meczu z Realem Madryt

W poniedziałek piłkarz po raz pierwszy otrzymał szansę gry w głównym zespole, prowadzonym przez Jose Bordalasa. Piłkarz znalazł się w wyjściowej jedenastce zespołu na mecz z Realem Madryt. Ostatecznie Getafe przegrało 0:6 – cztery gole zdobył Karim Benzema, a po jednym Sergio Ramos i Sergio Arribas.

Oskar Nowak ma w tej chwili kontrakt z Getafe ważny do 2021 roku. Sztab szkoleniowy jest jednak z niego zadowolony, więc bardzo możliwe, że piłkarz wkrótce przedłuży umowę z klubem.

Fot. Getafe