Pogoń Szczecin nie zagra z Jagiellonią w przyszły weekend

Pogoń Szczecin w przyszłym tygodniu nie zagra z Jagiellonią. Powodem jest 30 przypadków zakażeń koronawirusem w pierwszym z powyższych klubów.

Trzydzieści przypadków w Pogoni

Pogoń Szczecin w niedzielny poranek wydała oświadczenie o Covid-19 w klubie. Poinformowano, że obecność koronawirusa wykryto u 30 osób. Wśród nich jest 21 piłkarzy, dwóch trenerów, czterech przedstawicieli sztabu oraz trzech pracowników administracyjnych. Klub nie wyjawił nazwisk osób.

Trudna sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce pomimo stosowania się do zaleceń komisji medycznej, a także wdrażania własnych działań profilaktycznych, jak dodatkowe serie badań dla pracowników, specjalne zasady bezpieczeństwa w budynku klubowym, czy powrót zdecydowanej większości kadr administracyjnych do trybu pracy zdalnej – poinformował klub w oficjalnym oświadczeniu.

Mecz z Jagiellonią przełożony

Władze Ekstraklasy SA natychmiast podjęły decyzję w sprawie najbliższego meczu “Portowców”. Spotkanie 6. kolejki, które miało się odbyć 3 października, zostało odwołane. Pogoń miała wtedy zmierzyć się z Jagiellonią Białystok. Na razie nie wiadomo, na jaki termin władze ligi przełożą ten mecz.

To już drugi pojedynek z rzędu dla Pogoni Szczecin, który zostanie przełożony. W niedzielę zespół miał się zmierzyć z Lechem Poznań, jednak mecz się nie odbędzie z powodu przygotowań Lechitów do ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy.

Fot. Wikipedia/PogonSzczecin.pl

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO