Lech z kolejnymi problemami. Kara od Komisji Ligi dla klubu

17.05.2024

W trakcie meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa fani ”Kolejorza” wrzucili na murawę race, aby wyrazić swoje niezadowolenie wobec wydarzeń panujących wokół klubu. Za ten incydent karę otrzymał zarówno Lech, jak i jego kibice.

Kibice Lecha nie wytrzymali

W trakcie meczu z Legią kibice zgromadzeni w „Kotle” – trybunie zarezerwowanej dla najbardziej zagorzałych sympatyków „Kolejorza” – praktycznie przez cały mecz w swoich przyśpiewkach wyzywali zarówno zarząd, jak i piłkarzy. Wielokrotnie na ENEA Stadionie słyszana była przyśpiewka „Kolejorz grać, kur.. mać”, która miała zmotywować graczy Lecha. Efekt był jednak odwrotny, gdyż ostatecznie Lech w absurdalnym stylu uległ Legii 1:2.

Jednak to nie przyśpiewki są powodem kary, a to, co wydarzyło się w okolicach 70. minuty. Wtedy to fani Lecha w geście frustracji wrzucili race na płytę murawy stadionu przy ulicy Bułgarskiej. Niebezpiecznie blisko całej sytuacji był Kacper Tobiasz, który o mały włos nie oberwał jednym z elementów pirotechniki. Komisja Ligi za ten wybryk postanowiła ukarać ultrasów „Kolejorza” zakazem wyjazdowym na mecz z Legią w przyszłym sezonie.

Klub także ukarany

Za zachowanie swoich kibiców konsekwencje poniesie także klub. Komisja Ligi zadecydowała o karze finansowej dla Lecha w wysokości 80 tysięcy złotych, która – umówmy się – raczej nie będzie dotkliwa dla takiego klubu. Aby pokazać, że dla „Kolejorza” taka kwota jest tylko monetą w morzu banknotów warto wspomnieć, że dokładnie tyle wynosi… tygodniowa pensja gwiazdy Lecha Mikaela Ishaka. Szwed bowiem za tydzień gry w niebiesko-białej koszulce inkasuje ok. 80 400 złotych.

Grobowa atmosfera w Lechu

Na dwie kolejki do końca sezonu w drużynie Lecha obowiązuje wręcz grobowa atmosfera. Lech stracił już matematyczne szanse na mistrzostwo Polski, które z najlepszą kadrą w lidze – według słów wielu ekspertów – powinno być wręcz obowiązkiem. Dodatkowo, w ogniu krytyki znajduje się trener Mariusz Rumak, który przed zbliżającym się meczem z Widzewem Łódź nie wziął udziału w tradycyjnej przedmeczowej konferencji prasowej. Takowe spotkanie z mediami nie zostało zorganizowane, a obecny szkoleniowiec pierwszej drużyny Lecha odpowiedział tylko na pytania klubowej telewizji.

fot. PressFocus

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii! Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:

 1. CZECHY 2004
 2. HISZPANIA 2012
 3. HOLANDIA 2000
 4. DANIA 2020
 5. DANIA 1992
 6. GRECJA 2004
 7. FRANCJA 1984
 8. ŁOTWA 2004
 9. CZECHY 1996
 10. TURCJA 2008
 11. HOLANDIA 1988
 12. WALIA 2016


A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:

 1. EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenhakkera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
 2. EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
 3. EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
 4. EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie


Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA