Hit La Ligi na remis. Barcelona podzieliła się punktami z Sevillą

04.10.2020

W najciekawszym starciu weekendu na hiszpańskich boiskach Barcelona podejmowała na własnym stadionie Sevillę. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Obie bramki padły na początku meczu. Na bramkę Luuka de Jonga szybko odpowiedział Philippe Coutinho.

Ekspresowe gole

Goście objęli prowadzenie w 8. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym. Ostatecznie piłkę w pole karne Barcelony zacentrował Suso. W zamieszaniu najlepiej odnalazł się Luuk de Jong, który mocnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gospodarzy, Neto. Holenderski snajper podtrzymuje wysoką formę, jaką prezentował w sierpniowym finale Ligi Europy przeciwko Interowi Mediolan.

Barcelona odpowiedziała po zaledwie dwóch minutach. Piłka adresowana przez Leo Messiego do Jordiego Alby została przejęta przez Jesusa Navasa. Doświadczony Hiszpan interweniował jednak na tyle niefortunnie, że futbolówka trafiła wprost pod nogi nadbiegające Philippe Coutinho. Brazylijczyk nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza Sevilli.

Szybko strzelone gole zwiastowały kapitalne widowisko okraszone dużą liczbą trafień. Więcej bramek jednak nie padło i obie ekipy podzieliły się punktami.

Sytuacja w tabeli

Zarówno Barcelona, jak i Sevilla rozegrały do tej pory trzy spotkania, w których zgromadziły siedem punktów. Liderem tabeli jest Real Madryt, mający na koncie dziesięć oczek. „Królewscy” rozegrali jednak jeden mecz więcej.