Robert Lewandowski: „Cieszę się, że znów mogę być na zgrupowaniu reprezentacji”

09.10.2020

Reprezentacja Polski przygotowuje się do spotkań z Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Na dzisiejszej konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał kapitan naszej kadry, Robert Lewandowski. 

Napastnik Bayernu Monachium wypowiedział się między innymi o odczuciach, jakie towarzyszą mu podczas pobytu na zgrupowaniu reprezentacji po tak długiej przerwie oraz o otrzymaniu nagrody UEFY dla najlepszego piłkarza ubiegłego sezonu.

„Stęskniłem się za reprezentacją”

Robert Lewandowski pojawił się na zgrupowaniu kadry po blisko roku nieobecności. Podczas wrześniowych spotkań z Holandią oraz Bośnią, król strzelców Bundesligi oraz Ligi Mistrzów odpoczywał po wyczerpującym sezonie klubowym.

Ze względu na sytuację, jaka panowała na świecie stęskniłem się za reprezentacją. Cieszę się, że znowu mogę być na zgrupowaniu. Długi czas, więc radość jest większa. U mnie wiele się w tym czasie zmieniło. Ten okres był dla mnie intensywny, owocny i szczęśliwy – przyznał Lewandowski.

Rywalizacja z Włochami

Już w niedzielę Polska zmierzy się na stadionie w Gdańsku z Włochami. Jak do tego starcia podchodzi nasz kapitan?

Tyle swobody i wolnego miejsca jak w starciu z Finlandią nie będziemy mieli w czasie meczu z Włochami. Dla nas najważniejsze, żebyśmy wiedzieli, jak mamy grać. Takie doświadczenie nam pomoże. Wynik jest ważny, ale naszym głównym celem są eliminacje i mistrzostwa Europy. W takich meczach możemy sprawdzić to, co trenowaliśmy na tle zespołów z czołówki – ocenia nasz napastnik.

Doceniony przez UEFA

Pierwszego października Robert Lewandowski został nagrodzony statuetką piłkarza roku UEFA.

Na pewno jest to wielkie wyróżnienie. Miałem poczucie takiego szczęścia, spełniania. Myślałem, że fajnie było ciężko pracować, żeby być w miejscu, w którym jestem. Poczułem dumę – stwierdził snajper Bayernu Monachium.