Jerzy Brzęczek: „Jesteśmy w stanie wygrywać z najlepszymi”

10.10.2020

O godzinie 15:30 odbyła się konferencja prasowa przed niedzielnym meczem z reprezentacją Włoch. Na pytania dziennikarzy odpowiadał selekcjoner Jerzy Brzęczek. 

Trener kadry wypowiedział się na temat naszych jutrzejszych rywali. Brzęczek zdradził również nieco personaliów dotyczących niedzielnego starcia.

„Zwycięstwa z czołówką przyjdą”

To już trzeci mecz z reprezentacją Włoch za kadencji obecnego selekcjonera. W poprzednich starciach zremisowaliśmy w Bolonii 1:1 oraz przegraliśmy na Stadionie Śląskim w Chorzowie 0:1 po bramce straconej w samej końcówce spotkania.

Patrząc na mentalność i atmosferę w drużynie jestem spokojny. W trudnych momentach potrafiła sobie poradzić. Na pewne rzeczy potrzeba czasu. My dokonaliśmy przez dwa lata zmian, przygotowujemy następne pokolenie do przejęcia odpowiedzialności. Zwycięstwo z zespołem z czołówki podbudowuje, ale jestem przekonany, że takie zwycięstwa przyjdą. Jesteśmy w stanie zwyciężać z najlepszymi – ocenia Jerzy Brzęczek.

Selekcjoner dostrzega progres w naszej gry od czasu pierwszego meczu z drużyną z Półwyspu Apenińskiego.

Patrząc na rozwój drużyny, dokonaliśmy kroku do przodu. Może nie tak dużego, jak reprezentacja Włoch, ale z tego co dokonaliśmy, jestem zadowolony. Wiem, ile pracy przed nami i gdzie są mankamenty – przyznał Brzęczek.

W bramce Fabiański

Selekcjoner zdradził również, że w niedzielnym meczu między słupkami stanie Łukasz Fabiański. Jerzy Brzęczek po dzisiejszym treningu zadecyduje, czy w jutrzejszym spotkaniu wystąpi Arkadiusz Reca.