Jadon Sancho jak David Beckham?

Jadon Sancho okazał się jednym z bohaterów Borussii w meczu z Club Brugge. Anglik strzelił gola z rzutu wolnego, dzięki czemu jest pierwszym angielskim piłkarzem od 2005 roku, który zdobył bramkę dla zagranicznego zespołu w ten sposób.

Kolejne zwycięstwo Borussii

Borussia Dortmund we wtorkowym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonała Club Brugge 3:0. Głównym aktorem tego widowiska okazał się Erling Haaland, który dwukrotnie skierował piłkę do siatki. Swoją chwilę chwały miał jednak również Jadon Sancho. Anglik strzelił gola z rzutu wolnego w 45. minucie meczu.

Pierwszy od czasów Beckhama

W ten sposób Jadon Sancho jest pierwszym angielskim piłkarzem, który skierował piłkę do bramki w ten sposób w barwach zagranicznej drużyny od kilkunastu lat. Po raz ostatni miało to miejsce w 2005 roku. Wówczas David Beckham w barwach Realu Madryt pokonał z rzutu wolnego bramkarza Rosenborgu Trondheim, Espena Johnsena.

BVB blisko fazy pucharowej Ligi Mistrzów

Dla Sancho był to drugi gol w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Wcześniej piłkarz zdobył bramkę w spotkaniu z Zenitem Sankt Petersburg. Tymczasem Borussia Dortmund aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w grupie F. Podopieczni Luciena Favre’a mają na koncie dziewięć punktów i są już jedną nogą w kolejnej rundzie.