Robert Lewandowski otrzyma nagrodę dla najlepszego piłkarza roku?

FIFA ogłosiła nominacje do tegorocznych nagród dla najlepszych piłkarzy. W gronie kandydatów do wyróżnienia znalazł się Robert Lewandowski.

Gala odbędzie się zgodnie z planem

W tym roku wielu fanów futbolu może być niepocieszonych ze względu na odwołanie gali Złotej Piłki. Organizator plebiscytu, magazyn “France Football” zdecydował się odwołać corocznie przyznawaną nagrodę ze względu na długie przerwy w rozgrywkach z powodów epidemicznych.

Robert Lewandowski wśród nominowanych

Chociaż jakiś czas temu pojawiły się plotki o tym, że FIFA również zamierza odwołać swój plebiscyt, ostatecznie się on odbędzie. Federacja ogłosiła w środę listę 11 nominowanych do wyróżnienia dla najlepszego piłkarza roku. Wśród nich znalazł się kapitan reprezentacji Polski, piłkarz Bayernu Monachium, Robert Lewandowski. Poza Polakiem, w gronie nominowanych znaleźli się również m.in. Cristiano Ronaldo, Lionel Messi i Mohamed Salah.

Z powyższego grona zostanie wyłonionych trzech finalistów. Gala odbędzie się 17 grudnia w Zurychu.

Nagrody FIFA “The Best” są przyznawane od 2016 roku. Do tej pory dwukrotnie najlepszym piłkarzem świata został Cristiano Ronaldo, natomiast raz po nagrodę sięgnęli Luka Modrić i Lionel Messi.