Youssoufa Moukoko pobił kolejny rekord Bundesligi. Wielka kariera przed nim?

Borussia Dortmund w piątkowym meczu przegrała 1:2 z Unionem Berlin. Wynik może zaskakiwać, aczkolwiek po meczu najwięcej mówi się strzelcu gola dla BVB. 16-letni Youssoufa Moukoko pobił bowiem rekord Bundesligi.

16-latek zapisał się w historii Bundesligi

Piątkowe spotkanie Unionu Berlin z Borussią Dortmund przebiegło całkowicie nie pomyśli tych drugich. Chociaż zespół prowadzony przez Edina Terzicia przez dłuższy czas utrzymywał się przy piłce, ostatecznie przegrał z berlińczykami 1:2. Bramki dla gospodarzy zdobywali Taiwo Awoniyi, natomiast gola dla gości strzelił Youssoufa Moukoko.

Chociaż to Union wygrał, zdecydowanie więcej po meczu mówi się o golu dla BVB. Zdobył go bowiem Youssoufa Moukoko, który od lat jest uważany za wielki talent ze względu na kosmiczne liczby w kategoriach młodzieżowych. Po szesnastych urodzinach piłkarz wreszcie mógł zadebiutować w pierwszym zespole Borussii, aczkolwiek na pierwszego gola musiał poczekać siedem spotkań. Dzięki trafieniu przeciwko drużynie z Berlina, piłkarz pobił rekord Bundesligi. Nikt bowiem nie zdobył gola w tej lidze w młodszym wieku niż 16 lat i 28 dni.

“Moim celem jest otrzymać Złotą Piłkę”

Należy jednak dodać, że zanim Youssoufa Moukoko mógł zadebiutować w Bundeslidze (prawo ligowe wymaga ukończonych szesnastu lat), wcześniej już trenował z pierwszym zespołem. Warto dodać, że od najmłodszych lat piłkarz stawia sobie duże wyzwania, które do tej pory owocowały dobrą formą w młodszych kategoriach.

Szczerze mówiąc, moim celem jest zostać profesjonalistą w Dortmundzie, wygrać Ligę Mistrzów z Borussią, a potem otrzymać Złotą Piłkę – wyznał dwa lata temu w jednym z wywiadów dla “Bilda”.

Więcej o Youssoufie Moukoko w naszym artykule.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO