Zmiana pierwszego trenera w rezerwach Lecha Poznań

30.12.2020

W Lechu Poznań w ostatnich dniach doszło do poważnej zmiany. Rafał Ulatowski przestał być trenerem klubowych rezerw, a jego miejsce zajął Artur Węska.

Zmiany w drugim zespole były nieuniknione

Rezerwy Lecha Poznań w ubiegłym sezonie zapewniły sobie pewne utrzymanie w drugiej lidze. W obecnych sezonach mogą mieć z tym jednak problemy – aktualnie zajmują 17. miejsce i do bezpiecznego miejsca brakuje im dwóch punktów.

Jeszcze przed końcem roku w zespole doszło do zmian. Dotychczasowy trener zespołu, Rafał Ulatowski, przestał pełnić dotychczasową rolę. Należy jednak dodać, że szkoleniowiec jest aktualnie dyrektorem Akademii Lecha. We wczorajszej rozmowie dla klubowych mediów przyznał, że w tej chwili pragnie się skoncentrować właśnie na tym projekcie.

„Filozofia panująca w tym klubie jest mi bliska”

Ostatecznie miejsce Rafała Ulatowskiego zajął Artur Węska. 31-letni szkoleniowiec przez ostatnie pół roku prowadził innego drugoligowca, Znicza Pruszków. W ubiegłym sezonie trener zapewnił drużynie utrzymanie, a opuścił go na 16. miejscu w tabeli.

Kiedy dostałem telefon z Lecha, praktycznie się nie zastanawiałem, decyzję podjąłem od razu. Filozofia panująca w tym klubie jest mi bliska. Trafiam do miejsca, w którym czekają mnie nowe wyzwania i wiele celów do zrealizowania. Jestem młodym, ambitnym trenerem, który chce się rozwijać, a wszystko jeszcze przede mną – przyznał nowy trener drugoligowego zespołu.

Fot. lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka