Oficjalnie: Thomas Tuchel nowym trenerem Chelsea

26.01.2021

Thomas Tuchel podjął się kolejnego trudnego wyzwania. Niemiecki trener został trenerem Chelsea, zastępując na stanowisku Franka Lamparda.

Chelsea zawodzi w Premier League

“The Blues” w tym sezonie spisują się wyraźnie poniżej oczekiwań. Chociaż na początku rozgrywek zespół dotrzymywał kroku czołówce, w ostatnim czasie z niej wypadł. Aktualnie Chelsea znajduje się dopiero na dziewiątym miejscu w Premier League, tracąc do podium dziewięć punktów.

W minioną niedzielę “The Blues” pokonali 3:1 Luton Town, awansując do 1/8 finału Pucharu Anglii. Hat-trick Tammy’ego Abrahama nie pomógł jednak Frankowi Lampardowi utrzymać posady.

Zmiana trenera sposobem na lepszą pozycję

Już od kilku tygodni pojawiły się spekulacje o tym, że już niebawem Anglik pożegna się z posadą szkoleniowca Chelsea. Według niektórych źródeł, faworytem do objęcia posady miał być Massimiliano Allegri. Ostatecznie jednak to nie Włoch, a Thomas Tuchel obejmie drużynę z Londynu.

Niemiec podpisał z Chelsea półtoraroczny kontrakt z możliwością przedłużenia. Wcześniej, w latach 2018-2020 Thomas Tuchel prowadził Paris Saint-Germain, z którym pożegnał się pod koniec ubiegłego roku. W nowym klubie trener będzie pracować między innymi z Thiago Silvą, który latem zamienił Les Parisiens na “The Blues”.