Piotr Pyrdoł nie zagra przez około dwa miesiące po brutalnym faulu

30.01.2021

Piotr Pyrdoł w piątkowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin został brutalnie sfaulowany przez Djordje Crnomarkovicia. Jak poinformował rzecznik klubu Michał Łada, u piłkarza doszło do pęknięcia kości strzałkowej i czeka go długa przerwa od treningów.

Faul był zamierzony?

W doliczonym czasie meczu Zagłębie Lubin – Wisła Płock (0:2) doszło do brutalnego faulu. Debiutujący w barwach “Miedziowych” Djordje Crnomarković sfaulował piłkarza rywali Piotra Pyrdoła, który trzy minuty wcześniej pojawił się na placu gry. Jak się okazuje, atak zawodnika wypożyczonego z Lecha Poznań był zamierzony. Nagrania z meczu bowiem wskazują, jakoby sztab szkoleniowy nakazał piłkarzowi popełnić faul na żółtą kartkę.

Dlaczego? W przyszłym tygodniu Zagłębie zmierzy się z Lechem Poznań. Według umowy Crnomarkovicia z Zagłębiem, piłkarz nie mógł wystąpić przeciwko drużynie, której wciąż formalnie jest częścią. Serb miał na koncie trzy żółte kartki, a kolejna oznacza zawieszenie na jeden mecz. W związku z tym obrońca “Miedziowych” otrzymał karę na spotkanie, w którym i tak miał nie zagrać.

Długa przerwa piłkarza Wisły Płock

Na sytuacji najbardziej ucierpiał Piotr Pyrdoł. Z informacji rzecznika Wisły Płock Michała Łady wynika, że według wstępnej piłkarz doznał pęknięcia kości strzałkowej. Na razie nie wiadomo, jak bardzo poważny jest uraz, aczkolwiek prawdopodobnie wyłączy Pyrdoła z gry na około dwa miesiące,