Tomasz Jażdżyński prezesem Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków

09.02.2021

Tomasz Jażdzyński został nowym prezesem Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Działacz zastąpi na stanowisku Rafała Wisłockiego.

Połączenie podmiotów

25 stycznia ustalono warunki połączenia Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków z piłkarską spółką Wisła Kraków SA. Do pierwszego podmiotu należą sekcje koszykówki kobiet i mężczyzn, siatkówki kobiet, gimnastyki, boksu, judo, kickboxingu, pływania, szermierki, strzelectwa i brydża. Z kolei w skład drugiego wchodzą sekcje piłki nożnej, Blind Football, Amp Futbol oraz e-sportowa.

Do decyzji doszło z powodu problemów finansowych obu podmiotów. W czasie pandemii wzrosły dług zarówno TS-u, jak i spółki piłkarskiej.

Zmiany w zarządzie TS-u

W związku z podjętymi niedawno krokami, doszło do zmian w zarządzie Towarzystwa Sportowego. W jego składzie wciąż będzie zasiadać Dorota Gburczyk-Sikora i dołączyli do niej Tomasz Jażdżyński oraz Jarosław Królewski. Nowy zarząd na pierwszym posiedzeniu powierzył funkcję prezesa zarządu Tomaszowi Jażdzyńskiemu.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim ustępującym członkom zarządu stowarzyszenia, a w szczególności prezesowi Rafałowi Wisłockiemu. Wszyscy pamiętamy w jak trudnych warunkach przyszło im przejąć odpowiedzialność za klub. Głęboko wierzę, iż już wkrótce pozytywne efekty współpracy wszystkich sekcji dadzą głęboką satysfakcję wszystkim, którzy pracowali nad zjednoczeniem Wisły Kraków – powiedział Tomasz Jażdżyński.

Fot. YouTube