Jan Sobociński od przyszłego roku w Major League Soccer

17.02.2021

Jan Sobociński wkrótce podejmie nowe piłkarskie wyzwanie. 21-latek w przyszłym roku dołączy do nowego zespołu MLS, Charlotte FC.

Od dziecka w ŁKS-ie

Jan Sobociński jest wychowankiem ŁKS-u, w którego pierwszym zespole zadebiutował jako 19-latek. W ubiegłym sezonie piłkarz regularnie występował w meczach PKO BP Ekstraklasy, natomiast w tym sezonie jest ważną postacią zespołu w 1. Lidze. Przez trzy lata młody obrońca zagrał w 75 meczach w łódzkiej drużynie, zdobywając pięć goli.

21-letni piłkarz ma również na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach. Z kadrą U-20 uczestniczył w Mistrzostwach Świata 2019. Przez pewien czas był również częścią drużyny narodowej do lat 21 pod wodzą Czesława Michniewicza, w której zagrał sześć spotkań.

Nowe wyzwanie

Od miesięcy mówi się o tym, że Jan Sobociński mógłby opuścić ŁKS. Piłkarz był łączony w letnim oknie transferowym z klubami ekstraklasy, aczkolwiek ostatecznie do żadnej transakcji nie doszło.

Koniec końców, 21-latek w przyszłym sezonie będzie grał w Major League Soccer. Piłkarz podpisał kontrakt z Charlotte FC, nowym zespołem amerykańskiej ligi. Oprócz Polaka do drużyny trafią Riley McGree z Birmingham oraz Sergio Ruiz z Las Palmas.