Oficjalnie: Artem Szabanow w Legii Warszawa

17.02.2021

Artem Szabanow drugim wzmocnieniem stołecznego klubu w zimowym oknie transferowym. Piłkarz trafił do Legii na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Tylko dwa mecze w tym sezonie

Artem Szabanow jest wychowankiem Arsenału Kijów, natomiast od trzech lat jest piłkarzem Dynama. W drugim z zespołów ze stolicy Ukrainy piłkarz wystąpił w 69 meczach, w których zdobył trzy gole i zaliczył asystę.

Od początku rozgrywek dwukrotny reprezentant Ukrainy zmagał się z problemami zdrowotnymi – na przełomie listopada i grudnia zmagał się z koronawirusem. W tym sezonie 28-latek pojawił się na boisku jednak zaledwie dwa razy – w meczu ligowym z Szachtarem oraz w Lidze Mistrzów przeciwko Barcelonie. Oba spotkania zakończyły się porażkami drużyny z Kijowa – kolejno 0:3 i 1:2.

Drugi zimowy transfer Legionistów

Nowym zespołem ukraińskiego lewego obrońcy będzie Legia Warszawa. Artem Szabanow spędzi w zespole “Wojskowych” najbliższe pół roku na zasadzie wypożyczenia. To oznacza, że szeregi Legionistów wkrótce opuści Luis Rocha, którego media łączą z Cracovią.

Ukraiński obrońca jest drugim zimowym transferem Legii. Wcześniej do klubu dołączył uzbecki napastnik Jasurbek Yaxshiboyev.