Karol Podliński nowym napastnikiem Zagłębia Lubin

Karol Podliński przeniósł się z Radomiaka Radom do Zagłębia Lubin. Piłkarz związał się z nowym klubem umową na najbliższe dwa i pół roku.

Udana runda w Radomiaku

Karol Podliński latem ubiegłego roku trafił z Legionovii Legionowo do Radomiaka. W piątej drużynie pierwszej ligi piłkarz był ważną postacią w rundzie jesiennej. 23-latek w zespole z Radomia wystąpił we wszystkich ligowych meczach, zdobywając cztery bramki i zaliczając pięć asyst.

Zanim jednak piłkarz zakotwiczył w Radomiu, mówiło się o tym, że może trafić do Zagłębia Lubin. Na początku sierpnia 23-latek nawet przebywał na testach w drużynie
“Miedziowych”, aczkolwiek ostatecznie wtedy nie podpisał kontraktu z klubem.

“Cały czas mieliśmy go na oku”

Koniec końców, Karol Podliński wylądował w drużynie z Lubina. Ostatniego dnia okna transferowego piłkarz podpisał kontrakt do końca sezonu 2022/2023.

– Obserwowaliśmy Karola już od dłuższego czasu, tak naprawdę o momentu, w którym zakończył u nas testy cały, czas mieliśmy go na oku. W ostatnich miesiącach poczynił naprawdę duże postępy w Radomiaku, będąc czołowym graczem tego zespołu – stwierdził w klubowym komunikacie dyrektor sportowy Zagłębia, Lubomir Guldan

Kwota transakcji na razie pozostaje nieznana, aczkolwiek prawdopodobnie częścią rozliczenia było wypożyczenie Roka Sirka w odwrotnym kierunku.