Petr Schwarz podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław

Petr Schwarz pierwszym letnim transferem Śląska Wrocław. Czeski pomocnik podpisał z nowym klubem dwuletni kontrakt.

Transfer wisiał w powietrzu

Petr Schwarz to postać dobrze znana wszystkim fanom PKO Ekstraklasy. Można powiedzieć, że w sezonie 2019/2020 Czech był jednym z ligowych odkryć, a jego stałe fragmenty gry siały postrach nawet w starciach z najlepszymi. W tym sezonie 29-latek wciąż grał regularnie, ale nie był już tak ważnym elementem składu Marka Papszuna.

Kontrakt Petra Schwarza z Rakowem wygasał z końcem sezonu i od miesięcy mówiło się o tym, że piłkarz go nie przedłuży. Co więcej, Śląsk Wrocław już w ubiegłym roku miał przejawiać zainteresowanie czeskim piłkarzem.

Pierwsze wzmocnienie Śląska

Koniec końców, to właśnie do stolicy Dolnego Śląska powędrował Petr Schwarz z końcem umowy. Czech związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

Bardzo dobrze czuję się w Polsce, natomiast doszedłem również do wniosku, że chcę postawić kolejny krok w mojej karierze. To przemyślana decyzja i choć miałem oferty z różnych klubów, mogę teraz zdradzić, że Śląsk od początku był dla mnie na pierwszym miejscu – powiedział w klubowym komunikacie nowy zawodnik wrocławian.

Tym samym, Śląsk Wrocław dokonał pierwszego letniego wzmocnienia. Podopieczni Jacka Magiery w przyszłym sezonie zagrają w europejskich pucharach, uczestnicząc w eliminacjach Ligi Konferencji.

Fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl