Koniec sezonu Premier League! Kto zagra w Lidze Mistrzów?

W niedzielne popołudnie sezon 2020/2021 w Premier League dobiegł końca. W ostatniej kolejce awans do Ligi Mistrzów zapewnił sobie Liverpool. Z kolei w Lidze Europy zagrają Leicester i West Ham, a w Lidze Konferencji wystąpi Tottenham.

Walka o Ligę Mistrzów do ostatniej kolejki

Chociaż już przed ostatnią kolejką angielskiej elity było pewne, kto jest mistrzem Anglii, a kto zajmie lokaty w strefie spadkowej. Do rozstrzygnięcia wciąż pozostawała jeszcze kwestia miejsc pucharowych. Po 37. kolejce na miejscach gwarantujących awans do Ligi Mistrzów znajdowali się, poza dwoma zespołami z Manchesteru, Chelsea i Leicester. Z kolei w Lidze Europy przy tym układzie mieliby grać Liverpool i West Ham, natomiast w Lidze Konferencji Tottenham. W ostatniej kolejce doszło jednak do kilku zamian pozycji w tabeli.

Już po pierwszych połowach niedzielnych meczów do czołowej czwórki wskoczył Liverpool. Podopieczni Juergena Kloppa prowadzili bowiem 1:0 z Crystal Palace, podczas gdy Leicester i Chelsea tracili punkty. Z kolei Tottenham remisował z “Lisami”, co otwierało szanse Arsenalowi na awans do Ligi Konferencji.

Kontrowersje w starciu Leicester z Tottenhamem

Jeden mecz przesądził jednak niemal całkowicie o losach pucharowiczów Premier League. Mowa tutaj o starciu Leicester z Tottenhamem, w którym sytuacja w jego trakcie zmieniała się kilkakrotnie. Najpierw gola na 2:1 zdobyły “Lisy”, ale ostatecznie, to “Koguty” wygrały ten pojedynek 4:2. Bohaterem zespołu gości okazał się Gareth Bale, który w końcówce dwa razy skierował piłkę do bramki Kaspra Schmeichela. Choć nie obyło się bez kontrowersji…

Koniec końców, poza zespołami z Manchesteru, w Lidze Mistrzów już na pewno zagrają Liverpool i Chelsea. Z kolei w Lidze Europy wystąpią Leicester i West Ham, natomiast w Lidze Konferencji Tottenham.

Wszystkie wyniki 38. kolejki Premier League:

Arsenal – Brighton 2:0

Aston Villa – Chelsea 1:2

Fulham – Newcastle 0:2

Leeds – West Brom 3:1

Leicester – Tottenham 2:4

Liverpool – Crystal Palace 2:0

Manchester City – Everton 5:0

Sheffield United – Burnley 1:0

West Ham – Southampton 3:0

Wolves – Manchester United 1:2