Oficjalnie: Eric Garcia wrócił do Barcelony

Eric Garcia drugim letnim transferem “Dumy Katalonii”. Dzień po potwierdzeniu transferu Sergio Aguero, klub poinformował o zakontraktowaniu obrońcy występującego wcześniej w Manchesterze City.

Eric Garcia to wychowanek Barcelony i to właśnie w stolicy Katalonii rozpoczynał przygodę z piłką w wieku siedmiu lat. Jako szesnastolatek wyjechał jednak do Anglii, gdzie trafił na stałe do Manchesteru City, gdzie początkowo występował w juniorach. W 2019 roku Hiszpan trafił jednak do pierwszej drużyny “Obywateli” i od tamtej pory zagrał w niej 35 razy.

Powrót do Barcelony stał się faktem

Kontrakt Garcii z Manchesterem City wygasał z końcem sezonu i już od wielu miesięcy mówiło się o jego odejściu. Już w zasadzie rok temu pojawiły się pogłoski o tym, jakoby 20-latek miał wrócić do Barcelony. “Duma Katalonii”, która ostatnio zmaga się z problemami finansowymi miała wykorzystać fakt, że piłkarz byłby dostępny za darmo.

Koniec końców, tak się stało. Eric Garcia podpisał z “Dumą Katalonii” pięcioletnią umowę. Klauzula odstępnego w jego kontrakcie to astronomiczna kwota, 400 milionów euro. To drugi letni transfer Barcelony – wcześniej do klubu, również za darmo, trafił Sergio Aguero.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO