Chorwacja vs Szkocja – podsumowanie spotkania

22.06.2021

We wtorek poznaliśmy rozstrzygnięcia w grupie D. Na Hampden Park w Glasgow reprezentacja Chorwacji zmierzyła się ze Szkocją. Starcie obu ekip zakończyło się zwycięstwem Chorwatów, którzy dzięki wygranej 3:1 zagwarantowali sobie drugie miejsce w grupie.

Na ten mecz nie trzeba było specjalnie zapraszać. Sytuacja prezentowała się bardzo przejrzyście. W przypadku obu ekip zwycięstwo gwarantowało awans do 1/8 finału. Nieco lepiej spotkanie rozpoczęli Szkoci, którzy śmielej meldowali się pod bramką rywali. Więcej konkretów pojawiło się jednak u Chorwatów. W 17. minucie piłkę w polu karnym zdołał odegrać Ivan Perisic. Do futbolówki podbiegł Vlasic, który miał sporo miejsca i wykonał precyzyjny strzał, pokonując Marshalla.

Szkoci początkowo nie potrafili otrząsnąć się po straconym golu. Przed końcem połowy piłkarze Steve’a Clarke’a w końcu odpowiedzieli. Jeden z defensorów Chorwacji wykonał nieprecyzyjne wybicie piłki, która trafiła prosto pod nogi Calluma McGregora. Piłkarz Celtiku nie zastanawiał się długo i strzelił na bramkę rywali, doprowadzając do wyrównania.

Fenomenalny Luka Modric

Obie ekipy rozpoczęły drugą połowę z dużym impetem. Najpierw przed szansą stanął Gvardiol, który znalazł się nawet sam na sam z Marshallem. Chorwacki defensor nie zdołał jednak pokonać bramkarza rywali. Chwilę później świetnie w pole karne rywala wbiegł John McGinn, ale pomocnik Aston Villi nie zdążył z zamknięciem dośrodkowania.

Błysk swojego geniuszu w 62. minucie pokazał Luka Modric, który wykonał przepiękny strzał i wyprowadził Chorwację na prowadzenie.

Szkocja rzuciła się do odrabiania strat, jednakże piłkarzom Steve’a Clarke’a brakowało ostatniego, kluczowego zagrania. Z tym kłopotu nie miała natomiast Chorwacja, a dokładniej Luka Modric, który tym razem asystował przy bramce Ivana Perisica. Zrobiło się 3:1. Do końca meczu nie zobaczyliśmy już goli.

Dzięki zwycięstwu 3:1 ze Szkocją, a także porażce Czechów z Anglią, reprezentacja Chorwacji ostatecznie kończy grupowe zmagania na drugim miejscu. Szkoci z kolei kończą przygodę z Euro 2020 na czwartym miejscu w grupie.