Oficjalnie: Adrian Benedyczak piłkarzem Parmy

Adrian Benedyczak, zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, zamienił PKO Ekstraklasę na Serie B. Piłkarz, który do tej pory występował w Pogoni Szczecin, podpisał kontrakt z Parmą.

Adrian Benedyczak był związany z Pogonią Szczecin od trzynastego roku życia. Od tamtej pory piłkarz przeszedł przez kolejne szczeble juniorskie. W ekstraklasie zadebiutował jako 17-latek, wchodząc na boisko na ostatnie 25 minut meczu ze Śląskiem Wrocław, zmieniając Cornela Rapę. W sezonie 2019/2020 młodzieżowy reprezentant Polski występował w Chrobrym Głogów, z kolei w minionych rozgrywkach zagrał już w 25 meczach w barwach “Portowców”, gromadząc trzy trafienia.

Nowe wyzwanie 20-latka

W ciągu ostatniego tygodnia pojawiły się pogłoski o tym, że Adrian Benedyczak może w przyszłym sezonie zagrać na Półwyspie Apenińskim. Doniesienia znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości – piłkarz w niedzielę przeszedł testy medyczne w Parmie i klub już poinformował o jego transferze.

20-latek podpisał z klubem, który w poprzednich rozgrywkach spadł do Serie B, czteroletni kontrakt. Na razie nie podano oficjalnej kwoty transferu, aczkolwiek powinna oscylować w okolicach dwóch milionów euro. W nowym zespole Benedyczak zagra między innymi z Gianluigim Buffonem, który niedawno zdecydował się na powrót do byłej drużyny.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO