Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów!
19.07.2021

W szwajcarskim Lyonie odbyło się dziś losowanie III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Legia Warszawa po wyeliminowaniu Bodo/Glimt nadal jest w walce o udział w fazie grupowej tych prestiżowych rozgrywek. Po ewentualnym pokonaniu estońskiej ekipy FC Flora Tallin, Legia zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu GNK Dinamo – Omonia.

Od wczoraj znany był podział na grupy. Jeszcze przed rozpoczęciem poniedziałkowego losowania, Legia miała świadomość, iż ewentualnie czeka na nią ktoś z szóstki: Dinamo Zagreb, Omonia, Olympiakos, Neftci Baku, Slovan Bratyslava, Young Boys. Wszystko stało się już jasne.

Dinamo lub Omonia

Jeśli Legia Warszawa wyeliminuje FC Flora Tallin, to mistrz naszego kraju zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Dinamo Zagreb – Omonia. Zespół Czesława Michniewicza nie może specjalnie narzekać na losowanie. Olympiakos na papierze wydawał się znacznie trudniejszym przeciwnikiem. Oczywiście w przypadku, gdyby grecki klub pokonał Neftci Baku. To samo możemy powiedzieć o ekipie Young Boys, która jest wyraźnym faworytem w potyczce ze Slovan Brastylava.

Co istotne, pierwszy pojedynek zwycięzcy dwumeczu Legia-Flora i starcia Dinamo-Omonia odbędzie się na stadionie ekipy z drugiej rywalizacji. Oznacza to, iż Legia miałaby rewanż na własnym obiekcie.