Kto zostanie nowym trenerem Lechii Gdańsk?
29.08.2021

Lechia Gdańsk ogłosiła wczoraj, że umowa łącząca klub z Piotrem Stokowcem została rozwiązana za porozumieniem stron. Jak podaje Interia, Lechia znalazła już następcę Stokowca. Z klubem z Gdańska łączony jest były już asystent trenera Pogoni Szczecin – Tomasz Kaczmarek. 

Dziś rano Pogoń Szczecin poinformowała, że Tomasz Kaczmarek kończy współpracę z klubem. Jest już niemal pewne, że ma to związek z wakatem na stanowisku trenera Lechii Gdańsk. Portal Interia informuje bowiem, że nowym sternikiem klubu z Gdańska zostanie właśnie Tomasz Kaczmarek.

Kim jest Tomasz Kaczmarek?

Przez ostatnie półtora roku Kaczmarek był asystentem w sztabie Kosty Runjaicia. W przeszłości 36-latek był między innymi asystentem selekcjonera reprezentacji Egiptu, a w trakcie swojej trenerskiej kariery samodzielnie prowadził trzy niemieckie kluby: Viktorię Koeln, Stuttgarter Kickers oraz Fortunę Koeln. Po zakończeniu współpracy z tym ostatnim zespołem Kaczmarek wrócił do Polski związał się z Pogonią Szczecin. Teraz przed nim pierwsze poważne wyzwanie.

O nowej posadzie Tomasza Kaczmarka jako pierwszy poinformował na Twitterze były trener przygotowania motorycznego Lechii Gdańsk.

obraz-2021-08-29-170311

Pożegnanie ze Stokowcem

O rozwiązaniu umowy łączącej Piotra Stokowca z Lechią Gdańsk klub poinformował po zakończeniu sobotniego spotkania z Radomiakiem. Stokowiec zdążył jeszcze pojawić się na konferencji prasowej po meczu. Umowa rozwiązana została za porozumieniem stron. Poza 49-letnim szkoleniowcem Lechię opuszczają także: Łukasz Smolarow, Mariusz Szymkiewicz i Jarosław Bako.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO