Avram Grant znów chcę objąć reprezentację Polski
30.12.2021

Etatowy kandydat do posady szkoleniowca reprezentacji Polski – Avram Grant – znów zgłosił chęć prowadzenia polskiej kadry. Grant to Izraelski trener, który kilka lat temu otrzymał polski paszport. W przeszłości trenował między innymi Chelsea, reprezentacje Ghany i Izraela. 

Avram Grant chciałby poprowadzić reprezentację Polski – taką infrmację podał dziś dziennikarz portalu Sport Interia – Sebastian Staszewski. W przypadku potencjalnej kandydatury Granta najbardziej niepokojącą kwestią jest jednak, fakt że Izraelczyk pozostaje bez pracy od 2018 roku, kiedy pożegnał się z indyjskim NorthEast United.

Czy Grant ma szansę na zatrudnienie?

Selekcjonerzy się zmieniają, ale fakt łączenia Avrama Granta z pracą w reprezentacji Polski pozostaje niezmienny. – To, co dzieje się w Polsce, obserwuję na bieżąco. Często bywam w Warszawie, rozmawiam z ludźmi związanymi z polską piłką. Wasza reprezentacja potrzebuje dziś człowieka, który umie zadbać o taktyką i atmosferę, który rozumie polską mentalność. Jestem gotowy na takie wyzwanie, jestem głodny futbolu – powiedział Grant w rozmowie z portalem Interia.

Czy izraelski trener będzie brany pod uwagę przy wyborze nowego selekcjonera naszej kadry? Trudno powiedzieć. Na pewno konkurencja jest spora, a prezes Cezary Kulesza ma trudny orzec do zgryzienia. Póki co zdecydowanie najwyżej ocenia się szanse Adama Nawałki oraz Czesława Michniewicza. Nie można jednak wykluczyć, że sprawy przybiorą całkiem nieoczekiwany obrót.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO