Avram Grant znów chcę objąć reprezentację Polski

30.12.2021

Etatowy kandydat do posady szkoleniowca reprezentacji Polski – Avram Grant – znów zgłosił chęć prowadzenia polskiej kadry. Grant to Izraelski trener, który kilka lat temu otrzymał polski paszport. W przeszłości trenował między innymi Chelsea, reprezentacje Ghany i Izraela. 

Avram Grant chciałby poprowadzić reprezentację Polski – taką infrmację podał dziś dziennikarz portalu Sport Interia – Sebastian Staszewski. W przypadku potencjalnej kandydatury Granta najbardziej niepokojącą kwestią jest jednak, fakt że Izraelczyk pozostaje bez pracy od 2018 roku, kiedy pożegnał się z indyjskim NorthEast United.

Czy Grant ma szansę na zatrudnienie?

Selekcjonerzy się zmieniają, ale fakt łączenia Avrama Granta z pracą w reprezentacji Polski pozostaje niezmienny. – To, co dzieje się w Polsce, obserwuję na bieżąco. Często bywam w Warszawie, rozmawiam z ludźmi związanymi z polską piłką. Wasza reprezentacja potrzebuje dziś człowieka, który umie zadbać o taktyką i atmosferę, który rozumie polską mentalność. Jestem gotowy na takie wyzwanie, jestem głodny futbolu – powiedział Grant w rozmowie z portalem Interia.

Czy izraelski trener będzie brany pod uwagę przy wyborze nowego selekcjonera naszej kadry? Trudno powiedzieć. Na pewno konkurencja jest spora, a prezes Cezary Kulesza ma trudny orzec do zgryzienia. Póki co zdecydowanie najwyżej ocenia się szanse Adama Nawałki oraz Czesława Michniewicza. Nie można jednak wykluczyć, że sprawy przybiorą całkiem nieoczekiwany obrót.