Christian Clemens piłkarzem Lechii Gdańsk. Ma na koncie 144 mecze w Bundeslidze

03.02.2022

Lechia Gdańsk ma nowego skrzydłowego. Został nim Christian Clemens, który jako wolny zawodnik związał się z gdańskim klubem 1,5-rocznym kontraktem. Piłkarz ma na swoim koncie mecze w Bundeslidze, Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. 

Clemens zdecydował się na dołączenie do Lechii Gdańsk po rozmowie z Tomaszem Kaczmarkiem. Szkoleniowiec zasugerował, że klub i piłkarz mogą sobie wzajemnie pomóc. 30-letni napastnik od lipca pozostawał bowiem wolnym zawodnikiem, a po raz ostatni na boisku pojawił się jeszcze w maju.

Piłkarz do odbudowy

Clemens znalazł się w trudnym momencie swojej kariery, ale Lechia Gdańsk postanowiła mu zaufać. Zawodnik może się bowiem poszczycić liczbą 144 występów na poziomie Bundesligi. Jeśli Clemensowi uda się odbudować i nawiąże do swoich najlepszych czasów to Lechia może mieć z niemieckiego skrzydłowego spory pożytek.

30-latek zdecydował się przyjąć ofertę Lechii, odrzucając jednocześnie propozycje kontraktów od klubów z zaplecza Bundesligi. Gdańszczanie związali się z Clemensem półtorarocznym kontraktem.

fot. Lechia Gdańsk Twitter