Bayern przekonany, że Lewandowski podpisze nowy kontrakt
11.02.2022

Umowa łącząca Roberta Lewandowskiego z Bayernem wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu. Brak informacji o rozmowach pomiędzy polskim napastnikiem a klubem wywołał lawinę plotek transferowych. Wygląda jednak, że Bawarczycy są przekonani co do tego, że Lewandowski zdecyduje się pozostać w Bayernie i wkrótce przedłuży kontrakt. 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo pogłosek dotyczących ewentualnego odejścia Roberta Lewandowskiego z Bayernu. Klub z Bawarii miał nawet postawić przed polskim napastnikiem ultimatum. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że 34-latek pozostanie w Bayernie i wkrótce klub będzie mógł ogłosić przedłużenie umowy z napastnikiem. Niemiecka stacja Sport1 informuje bowiem, że Bayern nie zamierza angażować się w wyścig po Erlinga Haalanda ze względu na pełne zaufanie jakim darzą Roberta Lewandowskiego.

Odejście od tradycji

Tym samym Bayern zasugerował, że jeśli tylko Robert Lewandowski zdecyduje się pozostać w Bawarii, to klub może zerwać z wieloletnią tradycją regularnej wymiany starszych napastników na młodszych.

Bayern może zaoferować Polakowi przedłużenie umowy o kolejne dwa lata. Nowy kontrakt Lewandowskiego dobiegałby wówczas końca w 2025 roku. Najlepszy polski piłkarz będzie miał wówczas 37 lat.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO