Oficjalnie: Jewhen Konoplanka piłkarzem Cracovii

11.02.2022

Jeszcze dwa dni temu trudno było uwierzyć w te doniesienia. Wczoraj stały się już bardzo realne. Dzisiaj to fakt. Jewhen Konoplanka podpisał kontrakt z Cracovią. Ukrainiec został nowym piłkarzem Pasów i przy okazji pierwszym zimowym wzmocnieniem.

Wczoraj pisaliśmy o dużej szansie, jaka pojawiła się na pozyskanie ukraińskiego skrzydłowego. Jewhen Konoplanka od dłuższego czasu był odstawiony na boczny tor przez Roberto De Zerbiego w zespole Szachtara. W ubiegłym sezonie – jeszcze za kadencji innego trenera – rozegrał 350 minut, teraz ledwie 1/7 tego dorobku. Nie pojechał na zimowy obóz, gdyż dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu.

Miał go znaleźć w Austrii, potem wydawało się, że znajdzie na południu. Ostatecznie Jewhen Konoplanka ląduje w Polsce. Ukrainiec podpisał z krakowskim klubem półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok. Z pewnością musiał obniżyć zarobki, które miał na Ukrainie. Szachtar przelewał na jego konto około 2,5 miliona dolarów za sezon.

Na debiut będziemy musieli chwilę poczekać. Najwcześniej 19 lutego(sobota) z Jagiellonią Białystok. Zważywszy jednak na brak treningów z zespołem możliwe, że trochę dłużej kibice Pasów poczekają na pierwsze minuty Ukraińca w klubie. Już dzisiaj jednak Cracovia zagra drugi wiosenny mecz przy Kałuży. Rywalem będzie Lechia Gdańsk, start o 20:30.