Liga Mistrzów: Angielsko-hiszpański duet w 1/4 finału
18.03.2022

To było ostatnie losowanie w sezonie 2021/2022. Liga Mistrzów wkroczyła w decydującą fazę. Dzisiaj poznaliśmy cztery pary ćwierćfinałowe. Przy okazji UEFA wylosowała także potencjalne pary 1/2 finału. Rozkład jazdy znamy już do samego finału.

Na tym etapie nie było już żadnych obostrzeń dotyczących losowania. Angielskie kluby mogły wpadać na siebie, podobnie jak hiszpańskie. Premier League i LaLiga dostarczyły po trzech przedstawicieli do tej fazy. Po jednym mają Niemcy oraz niespodziewanie Portugalczycy. Ostatecznie nie doszło do żadnego “bratobójczego” pojedynku. W losowaniu wyszły dwie pary angielsko-hiszpańskie, które wychodzą na pierwszy plan meczów ćwierćfinałowych.

Chelsea – Real Madryt
Manchester City – Atletico Madryt
Villarreal – Bayern Monachium
Benfica – Liverpool

Poznaliśmy także potencjalne pary półfinałowe. W pierwszym z nich może dojść do derbów Madrytu lub rewanżu za finał z ostatniej edycji. W drugim hitem może być starcie Liverpoolu z Bayernem.

Manchester City/Atletico Madryt – Chelsea/Real Madryt
Benfica/Liverpool – Villarreal/Bayern Monachium

Przypomnijmy, że mecze 1/4 finału odbędą się na początku kwietnia. 5 i 6 pierwsze spotkania, zaś rewanże 12 i 13. Z kolei półfinały zagrają 26 i 27 kwietnia, a także 3 oraz 4 maja. Decydujące spotkanie o trofeum odbędzie się 28 maja w podparyskim Saint-Denis na Stade de France.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO