Ruud van Nistelrooy poprowadzi PSV Eindhoven

31.03.2022

Jedna z legend holenderskiej piłki, Ruud van Nistelrooy wraz z początkiem nowego sezonu otrzyma szansę samodzielnej pracy jako trener. 45-latek poprowadzi PSV Eindhoven, którego w przeszłości był piłkarzem.

Roger Schmidt odejdzie z PSV

W ostatnich tygodniach nie było jasne czy Roger Schmidt przedłuży swój kontrakt z PSV Eindohven. Ostatecznie, okazało się, że trener oraz klub nie doszły do porozumienia i niemiecki szkoleniowiec uznał, że po tej kampanii odejdzie z zespołu obecnego wicemistrza Holandii. 55-latek pracował na stadionie Philipsa od początku sezonu 2020/21. W obecnych rozgrywkach jego zespół ma wciąż szanse zarówno na mistrzostwo jak i puchar Holandii.

Szansa dla van Nistelrooy’a

PSV już teraz postanowiło poinformować o tym, kto zostanie nowym szkoleniowcem drużyny. Będzie nim legenda holenderskiej piłki, Ruud van Nistelrooy, który podpisał umowę do czerwca 2025 roku.

Przypomnijmy, że van Nistelrooy w latach 2001 – 2006 występował właśnie w barwach PSV, z którego odszedł do Manchesteru United. W 2012 roku napastnik zakończył piłkarską karierę i przygotowywał się do samodzielnej pracy trenerskiej będąc w sztabie reprezentacji Holandii.