Erik ten Hag o krok od objęcia Manchesteru United

06.04.2022

Angielska prasa donosi, że szkoleniowiec Ajaksu Amsterdam Erik ten Hag jest o krok od objęcia posady menadżera Manchesteru United. Holender miałby rozpocząć pracę z „Czerwonymi Diabłami” od startu przyszłego sezonu. 

Ralf Rangnick radzi sobie w Manchesterze United ze zmiennym szczęściem, ale już od początku jego przygody z „Czerwonymi Diabłami” wiadomo było, że niemiecki szkoleniowiec odejdzie z klubu wraz z końcem obecnego sezonu. Rangnick pełnić miał bowiem rolę tymczasowego menadżera, kiedy władze drużyny z Old Trafford poszukiwać będą trenera na pełny etat. Wszystko wskazuje na to, że wybór padnie na obecnego szkoleniowca Ajaksu Amsterdam Erika ten Haga.

Ten Hag po rozmowach z klubem

„The Independent” ujawnia, że Erik ten Hag jest już po rozmowie kwalifikacyjnej, podczas której miał przedstawić władzom klubu z Old Trafford pięcioletni plan rozwoju zespołu. Holenderski trener przyznał, że chciałby najpierw skupić się na poprawie formy fizycznej zawodników. To właśnie problemy kondycyjne miały być, według szkoleniowca Ajaksu, przyczyną porażek „Czerwonych Diabłów” w Lidze Mistrzów.

Oprócz tego ten Hag wskazał również potencjalne cele transferowe, które po objęciu przez niego posady szkoleniowca Manchesteru United widziałby na Old Trafford. Mark Ogden z ESPN informuje, że władzom „Czerwonych Diabłów” spodobała się wizja Erika ten Haga i już wkrótce może zapaść ostateczna decyzja w tej sprawie.