Julian Nagelsmann po przegranej Bayernu. „To zasłużona porażka”

07.04.2022

Bayern Monachium przegrał pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów z Villarrealem 0:1. Po mecz głos zabrał opiekun Bawarczyków, Julian Nagelsmann, który przyznał, że taki rezultat jest w pełni zasłużony.

– Nasz zespół nie zagrał dobrze w żadnym elemencie i zasłużyliśmy na porażkę. Przegraliśmy tylko 0:1, a to daje nam przed rewanżem pewność siebie. We wtorek pokażemy zupełnie inne oblicze Bayernu – przyznał szkoleniowiec.

Zdaniem Nagelsmanna dla losów meczu bardzo istotna była pierwsza połowa, w której jego zespół zbyt łatwo dopuszczał rywali do sytuacji bramkowych.

– W pierwszych 45 minutach graliśmy bardzo źle w defensywie. Sami nie potrafiliśmy również nic stworzyć. Podczas drugiej połowy obraz gry nieco się zmienił, ale nadal nie mieliśmy kontroli nad boiskowymi wydarzeniami. Chcieliśmy zwiększyć swoje posiadanie piłki, ale to się nie udało

– Doceniam grę Villarrealu, który spisał się dobrze. Były w tym meczu też takie momenty, że atakowaliśmy rywala zbyt panicznie i niedokładnie. Przez to mogliśmy stracić kolejne gole, bo Villarreal odpowiednio wyprowadzał swoje ataki – zakończył Nagelsmann.

Rewanżowe starcie w Monachium zaplanowano na wtorkowy wieczór. Początek o godzinie 21.00.