Zwrot akcji w sprawie sprzedaży Chelsea? Rodzina Rickettów wycofuje ofertę

15.04.2022

Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym poznamy nowego właściciela londyńskiej Chelsea. Z wyścigu o udziały w „The Blues” wycofał się jednak jeden z poważnych kandydatów. Swoją ofertę zdecydowała się anulować rodzina Rickettów. 

Ricketts Family Investment Group nie zostanie nowym właścicielem Chelsea. Przypomnijmy, że termin składania ofert zakupu „The Blues” upłynął wczoraj, więc w grze pozostaje jeszcze trzech poważnych kandydatów: Todd Boehly, Sir Martin Broughton oraz Stephen Pagliuca.

Kibice nie chcieli Rickettów

Na wieść o ofercie złożonej przez Ricketts Family Investment Group, kibice Chelsea wyrazili głośny sprzeciw wobec sprzedaży klubu w ręce Rickettów. Poszło o osobę Joe Ricketta i niedawny wyciek e-maili. Okazało się bowiem, że 80-letnia głowa całej rodziny używała w nich rasistowskich sformułowań.

Kibice Chelsea wystartowali więc z akcją #NoToRicketts, za pośrednictwem której chcieli wyrazić swój sprzeciw. Finalnie, nie miało to jednak większego wpływu na decyzję o wycofaniu oferty przez grupę inwestycyjną rodziny Rickettów.