Ralf Rangnick będzie selekcjonerem

29.04.2022

Już tylko trzy mecze w roli trenera Manchesteru United pozostały niemieckiemu szkoleniowcowi. Ralf Rangnick po sezonie przestanie być pierwszym trenerem Czerwonych Diabłów. Jego miejsce zajmie Erik ten Hag, a Niemiec obejmie reprezentacje Austrii.

Warto jednak dodać, że Ralf Rangnick całkowicie nie zerwie swoich związków z klubem z Old Trafford. Niemiec nadal pozostanie w roli konsultanta i doradcy zarządu ds. sportowych. Krótko mówiąc wróci do roli, którą pierwotnie miał pełnić w Manchesterze United.

Ralf Rangnick swoją nową pracę rozpocznie tuż po zakończeniu ligowego sezonu w Anglii. Wtedy rozpocznie bieg jego dwuletnia umowa z OFB – austriackim związkiem. Na start czekają go mecze z Chorwacją, Danią i Francją w ramach Ligi Narodów. Warto dodać, że dwuletni kontrakt może zostać przedłużony. Warunkiem jest awans na Euro 2024.

Przypomnijmy także, że Manchester United zajmuje 6. miejsce w Premier League mając na koncie 35 meczów. Jedno spotkanie mniej ma West Ham, a dwa Wolves, które mogą ich jeszcze dogonić. Czerwone Diabły rozegrały także więcej meczów od poprzedzających ich ekip z Londynu, do który tracą trzy(Tottenham) oraz pięć punktów – Arsenal. Do końca sezonu Manchester United rozegra mecze z Brentford, Brighton i Crystal Palace.