Liga Europy: Lipsk odpada w półfinale, trwa piękny sen Eintrachtu

06.05.2022

Nie będzie niemieckiego finału w Lidze Europy. O ile Eintracht Frankfurt nie roztrwonił swojej zaliczki z pierwszego meczu przeciwko West Hamowi, to tego samego nie zdołali uczynić piłkarze RB Lipsk. Zespół spod znaku Red Bulla przegrał 1:3 z Rangersami.

Rangersi pojadą do Sewilli

Niezwykle gorąca atmosfera towarzyszyła meczowi pomiędzy Rangers a Lipskiem. Wynik na Ibrox otwarty został już w 19. minucie, kiedy do siatki trafił James Tavernier, a już kilka chwil później na 2:0 podwyższył Glen Kamara. Nieco zszokowani takim obrotem wydarzeń goście byli w stanie odpowiedzieć dopiero w 71. minucie, kiedy kontaktowe trafienie zdobył Christopher Nkunku. Wiele wskazywało na to, że kibice w Glasgow będą świadkami dogrywki, ale w końcowych fragmentach spotkania zmieszanie pod bramką Gulacsiego wykorzystał John Lundstram i dał awans do finału w Sewilli mistrzom Szkocji!

Rangers – RB Lipsk 3:1 (2:0)
Gole: 1:0 Tavernier; 2:0 Kamara; 2:1 Nkunku; 3:1 Lundstram

Eintracht ponownie lepszy od West Hamu

Piłkarze Eintrachtu Frankfurt wywieźli z Londynu zaliczkę w postaci wyniku 2:1. W rewanż przed własną publicznością weszli z ogromnym zaangażowaniem i od początku chcieli dominować nad przeciwnikami. Pomogła im w tym czerwona kartka w 17. minucie, kiedy z boiska wyleciał Aaron Cresswell. Ostatecznie jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 25. minucie, gdy Knauff zgrał piłkę do Rafaela Borre, a Kolumbijczyk zdobył swoje trzecie trafienie w Lidze Europy! Eintracht wygrał 1:0 i tym samym przypieczętował swój awans do wielkiego finału!

Eintracht Frankfurt – West Ham 1:0 (1:0)
Gol: 1:0 Borre

Finałowe starcie w Sewilli odbędzie się w środę 18 maja o godzinie 21:00.