1 Liga: Korona Kielce z awansem do Ekstraklasy!

30.05.2022

Dwa lata – tyle trwała przygoda Korony Kielce w Fortuna 1 Lidze i została przerwana w niedzielny wieczór po emocjonującym meczu z Chrobrym Głogów. Złocisto-krwiści wygrali barażowy finał po dogrywce 3:2!

Mecz dobrze otworzył się dla Korony Kielce, która swoją przewagę potwierdziła w 18. minucie. Wówczas Corral z lewej strony dośrodkował piłkę na pole karne, a tam w idealnym miejscu znalazł się Adam Frączczak. Doświadczony napastnik pewnym strzałem głową wyprowadził miejscowych na prowadzenie!

Wydawało się, że miejscowi mają boiskowe wydarzenia pod kontrolą, ale w samej końcówce dwa kosztowne błędy popełnił Marcin Szpakowski. Po pierwszym z nich piłkę w siatce umieścił Mikołaj Lebedyński, a chwilę później Michał Rzuchowski popisał się płaskim strzałem z dystansu. Tym samym w odstępie 60 sekund to goście zdołali zupełnie odwrócić rezultat.

Niemalże od początku drugiej części meczu Chrobry bronił się przed atakami Korony. W 64. minucie błąd w postaci faulu w polu karnym popełnił Michał Ilków-Gołąb, a jedenastkę na gola zamienił Adam Frączczak – piłka prześlizgnęła się jeszcze po rękawicach Rafała Leszczyńskiego, ale ostatecznie zatrzepotała w sieci.

Do rozstrzygnięcia losów awansu potrzebna była dogrywka. W 119. minucie kluczową akcję przeprowadził duet rezerwowych Korony Kielce, Jakub Łukowski i Jacek Kiełb. Po dośrodkowaniu tego pierwszego Kiełb wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości czym wprawił komplet kibiców na Suzuki Arenie w prawdziwą ekstazę.

W doliczonym czasie dogrywki bramkową sytuację mieli jeszcze goście, ale znakomitą okazję zaprzepaścił Mateusz Machaj. Tym samym Korona Kielce wygrała 3:2 i po dużych emocjach uzupełniła stawkę osiemnastu drużyn w PKO Ekstraklasie na sezon 22/23.

Korona Kielce – Chrobry Głogów 3:2 (po dogrywce)
Gole: 1:0 Frączczak; 1:1 Lebedyński; 1:2 Rzuchowski; 2:2 Frączczak; 3:2 Kiełb