Legia zagra z Celtikiem na pożegnanie Artura Boruca

10.06.2022

Artur Boruc doczeka się oficjalnego pożegnania! Legia Warszawa poinformowała, że w połowie lipca rozegra mecz towarzyski z Celtikiem Glasgow, podczas którego na boisku po raz ostatni zobaczymy byłego reprezentanta Polski. 

Do niedawna wydawało się, że Artur Boruc ma już za sobą swoje ostatnie spotkanie w zawodowej karierze. 13 lutego bramkarz wystąpił w spotkaniu z Wartą Poznań, podczas którego został ukarany czerwoną kartką. Komisja ligi zawiesiła wówczas doświadczonego bramkarza na trzy spotkania za naruszenie nietykalności cielesnej jednego z rywali. Na Boruca nałożona została również kara pieniężna, której ten nie zamierzał zapłacić. Poskutkowało to konfliktem z władzami klubu i absencją golkipera do końca sezonu

Zasłużone pożegnanie

Wygląda jednak na to, że Borucowi w końcu udało się dojść do porozumienia z klubem, bowiem Legia poinformowała, że Artur Boruc jeszcze raz pojawi się na boisku w meczu pożegnalnym, w którym rywalem „Wojskowych” będzie Celtic – klub, w którym polski bramkarz spędził pięć lat swojej piłkarskiej kariery.

Spotkanie pomiędzy Legią Warszawa i Celtikiem odbędzie się 20 lipca na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej. – To bardzo dobra inicjatywa ze strony Legii. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego meczu na pożegnanie. Obu klubom bardzo dużo zawdzięczam – powiedział 42-letni golkiper, cytowany przez stronę legia.com.