Sadiković i Rivaldinho opuszczą Cracovię. Obaj szukają nowych klubów

18.06.2022

Okienko transferowe w Polsce powoli się rozpędza. Do kilku zmian kadrowych dojdzie także w Cracovii. W jednej z wypowiedzi odejście dwóch piłkarzy zapowiedział opiekun Pasów, Jacek Zieliński.

Trwający weekend jest czasem, w którym wiele zespołów Ekstraklasy oraz 1 Ligi rozgrywa mecze kontrolne. Jednym z nich była konfrontacja Cracovii ze Stalą Rzeszów. Zespół ze stadionu przy Kałuży wygrał 3:2, a po spotkaniu głos zabrał Jacek Zieliński.

Trener Pasów został zapytany między innymi o nieobecność w kadrze meczowej Davida Jablonsky’ego, Jakuba Jugasa, Damira Sadibkovicia oraz Rivaldinho. Jak się okazuje, dwaj ostatni szukają sobie już nowych klubów.

– Jablonsky i Jugas dopiero na obozie w Austrii zaczną grać, takie są zalecenia sztabu medycznego. Sadiković obecnie trenuje z drugą drużyną i dostał możliwość szukania sobie klubu. Rivaldinho również zdaje sobie sprawę, że chcemy sprowadzić jeszcze jednego napastnika. Żaden z nich nie pojedzie z nami na obóz – przyznał Zieliński.

Doświadczony szkoleniowiec dodał także, że daleko od finalizacji jest sprowadzenie Stefana Mitrovicia, młodzieżowego reprezentanta Serbii. O zainteresowaniu nim w czwartek poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyków.

Cracovia rozpocznie sezen w Ekstraklasie 18 lipca wyjazdowym meczem z Górnikiem Zabrze.