Szalone okno transferowe Miedzi! Z argentyńskiej ekstraklasy do Legnicy?

30.06.2022

Miedź Legnica nie próżnuje na rynku transferowym. Najpierw beniaminka PKO BP Ekstraklasy wzmocnił były piłkarz Manchesteru United czy Dinama Zagrzeb – Angelo Henriquez, a teraz legniczanie przymierzają się do kolejnego imponującego ruchu. 

Jak informuje portal Weszło, Miedź Legnica finalizuje właśnie transfer argentyńskiego pomocnika – Jeronimo Cacciabue. 24-letni zawodnik Newell’s Old Boys ma na swoim koncie 49 występów na poziomie argentyńskiej ekstraklasy. O tym, że trzeci najdroższy piłkarz klubu z Rosario miałby trafić do Polski piszą już argentyńskie media.

Miedź rozbije bank?

Transfer Cacciabue wydaje się dość nietypowy, bowiem zawodnik wyceniany jest w serwisie Transfermarkt na przeszło 2 miliony euro, a o jego zakontraktowanie zabiega beniaminek polskiej ekstraklasy. Jeśli ruch doszedłby do skutku to Argentyńczyk z włoskim paszportem stałby się drugim, po Afonso Sousie, najdroższym zawodnikiem ściągniętym przez polskie kluby w letnim oknie transferowym.

Jeronimo Cacciabue dołączyłby także do grona zawodników, po których klub z Legnicy sięgnął już w tym okienku. Póki co Miedź sprowadziła już Angelo Henriqueza, Koldo Obietę i Huberta Matynię. 24-letni Argentyńczyk mógłby być ogromnym wzmocnieniem dla drugiej ligi beniaminka.