Lechia dopełniła formalności. Gdański klub wygrywa w Skopje

14.07.2022

Lechia wykonała zadanie. Gdański zespół awansował do drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji Europy, wygrywając dwumecz z Akademiją Pandew. W rewanżu Lechia wygrała 2:1.

Początek spotkania należał do piłkarzy Lechii. Podopieczni Tomasza Kaczmarka kilkukrotnie zameldowali się pod bramką rywala. Dobrą okazję miał Gajos, który otrzymał podanie od aktywnego Kacpra Sezonienko.

Z biegiem czasu, gospodarze zaczęli dochodzić do głosu. Akademija stworzyła sobie dogodne sytuacje. Bliski szczęścia był m.in. Dimitar Mitrovski, którego strzał minął bramkę Kuciaka. Prowadzenie swojej ekipie powinien zagwarantować Marong Ousman, ale zawodnik z Gambii nie zdołał umieścić futbolówki w siatce z bliskiej odległości po rzucie rożnym gospodarzy.

Piękny gol Macieja Gajosa

Spotkanie w Skopje mocno przypominało mecz w Gdańsku. Zespół z Macedonii Północnej sporo próbował, natomiast znacznie większą skutecznością wykazali się zawodnicy Lechii. W 37. minucie mieliśmy 1-0 dla ekipy z Gdańska. Świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Maciej Gajos.

Stracony gol zniechęcił gospodarzy. Kontrolę nad spotkaniem przejęli piłkarze Kaczmarka, którzy przed końcem pierwszej połowy mieli jeszcze swoje szanse na podwyższenie prowadzenia w tym meczu.

Okazja Zwolińskiego

W 48. minucie powinno być 2:0. Zwoliński odebrał piłkę na połowie rywala, a następnie pobiegł w stronę bramki zespołu z Macedonii Północnej. W sytuacji sam na sam 29-latek nie zdołał jednak strzelić gola, posyłając uderzenie wprost w golkipera.

Po prawie godzinie gry, Akademija Pandev dopięła swego i zdobyła bramkę na 1:1. Błędy Lechii w defensywie spowodowały, że Dimitar Mitrovski otrzymał podanie w polu karnym gdańskiego klubu i miał mnóstwo miejsca oraz sporo czasu, by wykonać strzał, z którym nie mógł poradzić sobie Dusan Kuciak.

Po wyrównującym golu gospodarze podejmowali próby wyjścia na prowadzenie, ale w atakach zespołu z Macedonii Północnej brakowało konkretów tuż przed polem karnym Lechii. Końcowa faza spotkania przebiegała pod kontrolą ekipy z PKO BP Ekstraklasy. W 82. minucie do siatki trafił Rafal Pietrzak, który otrzymał dobre podanie od Paixao.

Tym sposobem Lechia Gdańsk melduje się w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Konferencji Europy, gdzie zmierzy się z Rapidem Wiedeń.

Akademija Pandew 1-2 Lechia Gdańsk