Transfer Christiana Pulisicia już w zimowym oknie? Jest konkretny faworyt
17.11.2018

Christian Pulisic to jeden z najbardziej rozchwytywanych młodych talentów w Europie. Choć amerykański zawodnik nie rozpoczął obecnego sezonu najlepiej, to zainteresowanie wśród topowych drużyn nie zmalało. Jeden z gigantów chce zrealizować transfer już w trakcie zimowego okna. 

Dość udane rozgrywki 2017/2018 spowodowały, że Pulisic trafił latem na czołówki gazet. Większość mediów sugerowała, że młody piłkarz Borussii może zmienić barwy klubowe. Ostatecznie żadna transakcja nie została zrealizowana, a Christian rozpoczął kolejny sezon z Dortmundem.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Obecne rozgrywki Bundesligi nie są dla Amerykanina zbyt udane. Ofensywny zawodnik BVB rozegrał zaledwie 379 minut w lidze. Dodatkowo Pulisic pojawił się na boisku w trzech meczach LM oraz jednym spotkaniu DFB-Pokal. Gorsza dyspozycja nie spowodowała mniejszego zainteresowania wśród innych klubów. Co więcej, ze względu na dość krótką umowę piłkarza z zespołem (Christian Pulisic ma ważny kontrakt do końca czerwca 2020 roku), wiele drużyn wyraża chęć zrealizowania transferu już teraz.

Według angielskich źródeł, największą determinację, by sprowadzić Amerykanina wykazuje londyńska Chelsea. “The Blues” spróbują przekonać zarząd Dortmundu do sprzedaży już w trakcie zimowego okna transferowego. Jaki jest powód pośpiechu Chelsea? Kilka dni temu media poinformowały o możliwym zakazie transferowym Londyńczyków. W związku z tym, zarząd angielskiego klubu zamierza zabezpieczyć się przed taką ewentualnością, sprowadzając piłkarzy już w styczniu.

Jeśli jednak mistrz Anglii z sezonu 2016/2017 chce w swoim zespole Pulisicia, to drużyna Romana Abramowicza będzie musiała sięgnąć głęboko do kieszeni. Christian jest wyceniany przez Borussię na około 70 milionów euro.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!