Mirosław Smyła zwolniony z Podbeskidzia. Kto będzie nowym trenerem Górali?

01.09.2022

W środę Podbeskidzie Bielsko-Biała poinformowało o tym, że z posadą trenera pożegnał się Mirosław Smyła. Szkoleniowiec został pożegnany po odpadnięciu zespołu w pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski.

Przeciętne wyniki w lidze

Podbeskidzie Bielsko-Biała było jednym z głównych kandydatów do awansu na poziom Ekstraklasy. Po ośmiu meczach Górale mają na swoim koncie jedynie połowę swojego możliwego dorobku – dwanaście punktów i zajmują siódme miejsce.

Dużym minusem są mecze domowe – Podbeskidzie przegrało aż trzy spotkania na własnym obiekcie, gdzie triumfować potrafił m.in. Puszcza Niepołomice czy Skra Częstochowa. Do tego, Górale we wtorek skompromitowali się odpadając z pierwszej rundy Pucharu Polski przeciwko niżej notowanej Lechii Zielona Góra.

Smyła zwolniony, kto będzie nowym trenerem?

W środę stało się jasne, że Mirosław Smyła nie poprowadzi już dłużej Podbeskidzia Bielsko-Biała. W niedzielę zespół czeka bardzo ważny mecz z Ruchem Chorzów, a w nim na ławce trenerskiej zasiądzie Dariusz Kołodziej, dotychczasowy asystent.

A kto na stałe zastąpi Smyłę? Głównym kandydatem był Dariusz Banasik, ale według najnowszych informacji portalu Weszło, ostatecznie podziękował za propozycję. Tym samym Górale są zdecydowani do poszukiwań innego szkoleniowca. Nazwisko nowego szkoleniowca powinniśmy poznać do końca tygodnia.