Tymoteusz Puchacz o krok od wielkiego greckiego klubu

29.12.2022

Dość ciekawe są losy wychowanka Lecha Poznań. Tymoteusz Puchacz lada moment może trafić już do trzeciego zagranicznego klubu w swojej karierze. Polak miałby zamienić Union Berlin na lidera ligi greckiej.

Panathinaikos Ateny jest o krok od wypożyczenia polskiego zawodnika z niemieckiego klubu. Jednak w kontrakcie ma znaleźć się klauzula o możliwości wykupu. Tymoteusz Puchacz trafiłby zatem do Aten przynajmniej na pół roku. Potem Grecy dostaną okazje wykupienia kontraktu lewego defensora za około trzy miliony euro. Dla wszystkich stron to oczywiście sytuacja korzystna.

Union Berlin znowu będzie mógł zwolnić miejsce w składzie oraz budżecie płacowym. Panathinaikos Ateny wzmacnia się w rywalizacji o mistrzostwo Grecji. Z kolei Tymoteusz Puchacz dostanie szansę regularnej gry i zdobycia… kolejnego mistrzostwa kraju. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie wychowanek Kolejorza trafił na pół roku do Trabzonsporu, z którym zgarnął tytuł mistrza Turcji.

W tym sezonie Tymoteusz Puchacz rozegrał do tej pory rozegrał trzy spotkania w barwach Unionu Berlin. Przełożyło się to na 195 minut na murawie, w czasie których strzelił jednego gola, w pucharowym meczu z Heidenheim.