Remis Lecha Poznań w pierwszym sparingu przed rundą wiosenną

08.01.2023

Przybywający na obozie w Dubaju Lech Poznań rozegrał swój pierwszy sparing przed rundą wiosenną w PKO Ekstraklasie. Mistrzowie Polski zremisowali 1:1 z Ajman Club.

Lech Poznań od początku spotkania dominował na boisku w Adżman. Po pierwszej połowie Kolejorz prowadził 1:0 dzięki trafieniu Michała Skórasia. Rezultat mógł być lepszy, jednak rzutu karnego na gola nie potrafił zamienić Filip Szymczak.

Nieskuteczność Lecha została wykorzystana w drugiej połowie, a konkretnie w 56. minucie. Wówczas bramkę na wagę remisu dla miejscowej drużyny zdobył Isam Faiz. Pomimo kilku kolejnych okazji dla zespołu z Polski, mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Drugim sparingpartnerem Lecha będzie Eintracht Frankfurt. Starcie z niemiecką drużyną zaplanowano na piątek 13 stycznia.

Rozgrywki w Ekstraklasie Kolejorz wznowi 27 stycznia. Wówczas mistrzowie Polski wybiorą się do Mielca na spotkanie ze Stalą.

Ajman Club – Lech Poznań 1:1
Gole: Faiz; Skóraś