Bayern wykazywał zainteresowanie Ronaldo. “Gdyby nie to…”
06.12.2018

Cristiano Ronaldo tego lata dość sensacyjnie opuścił Real Madryt po dziewięcioletnim pobycie na Santiago Bernabeu. Pomimo 33 lat na karku, Portugalczyk kosztował Juventus aż 100 milionów euro. Według Prezydenta Bayernu, Uliego Hoenessa, wiek napastnika był czynnikiem determinującym, dlaczego klub z Bawarii nie wszedł wówczas do negocjacji.

Ronaldo podczas swojej przygody z „Los Blancos” stał się jednym z najlepszych zawodników wszechczasów. Mimo to kłótnie z Florentino Perezem nie pozwoliły na dalszy rozwój jego kariery w stolicy Hiszpanii. Taki splot wydarzeń spowodował, że po raz pierwszy od wielu lat, Ronaldo został (oczywiście nieoficjalnie) wystawiony na listę transferową.

Jednym z klubów zainteresowanych sprowadzeniem Cristiano, które przewijały się w mediach, był Bayern. Dlaczego jednak drużyna z Bundesligi nie wystartowała w tym wyścigu?

– Ronaldo to nadal kapitalny zawodnik, ale ma 33 lata i kosztowałby 100 milionów euro. Dokonalibyśmy tego transferu z zamkniętymi oczami, gdyby był o 10 lat młodszy – stwierdził Ui Hoeness.

Strata Bayernu wydaje się dziś z perspektywy czasu zyskiem Juventusu. Ronaldo świetnie rozpoczął ten sezon, mając na koncie już 11 bramek i 7 asyst.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!